Malba

Jan Žižka

(15649)

Hlava Vratislav

Námětem tohoto díla je portrét Jana Žižky z profilu. Za použití odstínů hnědé barvy buduje umělec realistickým způsobem oděv i tvář tohoto husitského vůdce. Výjev působí velmi plasticky a uvěřitelně. Zajímavým způsobem se motiv celého obrazu rozpouští do okolí a díky téměř totožné barvě rámu na něj přirozeně navazuje. Rám nese zlaté florální zdobení. Olej na sololitu, rozměry s rámem 69,5 x 61 cm, bez rámu 49 x 41 cm. Signováno "Vrat. Hlava"
Aukce (Vyvolávací cena)
12 000 Kč