Výhled na Trosky
(15687)
Kozák Václav
Nádherná krajinka ve které se nachází pár chaloupek, obklopených pouze lesy a poli. Na levé straně obrazu se honosně tyčí dvě borovice, které celý obraz rámují. Na protějším kopečku můžeme vidět zříceninu. Barva je v části vzdálených kopců příjemně pastózní, což dává malbě nový rozměr. Olej na sololitu, rozměry s rámem109 x 80 cm, bez rámu 97 x 68 cm. Signováno "V. Kozák" žák Engelmüllera, akademie-Mnichov, Vídeň.
Aukce (Vyvolávací cena)
12 000 Kč