Noční oheň
(15676)
Tato jednoduše provedená malba z roku 1926 působí silně nadčasovým dojmem, jednoduše se by se dala zaměnit za současné umění. V centru díla září ohnivými barvami plameny, které svým hřejivým světlem ozařují postávající lidi kolem ohniště. Z plamenů stoupá mohutný dým, který roztíná v díle noční oblohu. Barvy jsou nanesené v silných vrstvách a místy je znatelná krakelace. Olej na plátně, rozměry s rámem 46 x 40 cm, rozměry malby 39 x 34 cm. Signováno viz foto "?"
Aukce (Vyvolávací cena)
8 000 Kč