Procházka v kroji
(15652)
Černý Václav
Na obraze jsou dvě figury kráčející zasněženou vesnickou krajinou. Z celého obrazu vystupují do popředí, pozadí je utlumeno, v šedých, bílých a hnědých odstínech se rýsuje kostel a kopcovitá krajina. Velmi krásně autor pracuje s folklórními prvky, kroj, který má na sobě žena má krásné, detailní, barevné zdobení. Můžeme vidět že i malý chlapec, který se choulí zimou, na sobě také má krojovou košili a tyto vzory září z celého díla nejvíc. Černý rám má příjemné zlaté lemování. Olej na plátně pod sklem, rozměry s rámem 58,5 x 43 cm, bez rámu 48 x 33 cm. Signováno - "Václav Černý".
Aukce (Vyvolávací cena)
5 500 Kč