Malba

Kytica

(15648)

Matejka Peter

Květinové zátiší od Petera Matejky. Dílo má příjemné pestré barvy, především zde autor pracuje s odstíny žluté, růžové a zelené. Toto prosvětlené květinové zátiší  z lučního kvítí, kapradin a tulipánů působí něžně a lehce. Kytice ve váze vystupuje ze zeleného pozadí a je osvícena, ve váze se odráží růžové odlesky. Barva je místy pastózní, v hustých vrstvách. Olej na plátně, rozměry s rámem 73 x 63 cm, bez rámu 60 x 50 cm. Nesignováno, připsáno znaleckým posudkem od PhDr. Ján Abelovský, datováno kolem r. 1938.
Aukce (Vyvolávací cena)
39 000 Kč