Portál v Korčule 1892

(17823)

Uherek Rudolf

Krásná malba gotického portálu na kostele v chorvatské Korčule s lomeným obloukem a sochařskou výzdobou. Umělec zachycuje mystickou atmosféru brány, zevnitř na nás dýchá tichá tma, která je vlastní gotickým sakrálním stavbám. Umělec buduje kámen po kameni, věnuje velkou pozornost detailům. Malba olej na kartonu, rozměr malby 48 x 57,5 cm, s rámem 63 x 73 cm. Signováno Rud. Uherek 1928.
4 200 Kč
Aukce (Vyvolávací cena)
3 000 Kč